Send Email
Leave Your Message
010203
зајпр
aboutxll
0102

за насДОБРЕДОЈДОВТЕ ДА УЧИТЕ ЗА НАШЕТО ПРЕТПРИЈАТИЕ

Yueqing Datong Electric Co., Ltd.

Yueqing Datong Electric Co., Ltd. се издвојува како истакнат индустриски производител на електрична енергија, специјализиран за производство на индустриски приклучоци, приклучоци и спојки. Со сеопфатен пристап кој ги интегрира истражувањето и развојот, производството и производството, нашата компанија може да се пофали со голема операција која нуди разновидна палета на висококвалитетни производи. Се гордееме што обезбедуваме и OEM/ODM услуги и широк спектар на производи кои играат клучна улога во обезбедувањето на безбедноста на различната електрична опрема во специјализирани средини, што нè прави идеален избор за новата генерација уреди со конектори за напојување.
Контактирајте не

индустриски производи

Зошто да не одберете насНашите Предности

ИНДУСТРИЈАОбласти за примена

Индустриските приклучоци и приклучоци се широко користени во топењето на челик, петрохемиска индустрија, електрична енергија, електроника, градилишта, аеродроми, рудници, пречистителни станици за водоснабдување и одводнување, пластични машини, ИТ, воена индустрија, железници, воздушна, медицинска нега, храна, автоматизирана опрема за производство, опрема за пакување и инженерство на тунели, генераторски комплети, кабинети за дистрибуција на електрична енергија, опрема за пренос и дистрибуција на енергија на отворено спортско игралиште, екрани на отворено, осветлување на сцената и аудио, како и разни претпријатија како што се пристаништа, пристаништа, трговски центри и хотели.
Научи повеќе

ПРОИЗВОДУВАМЕ ИНДУСТРИСКИ ПРИКЛУЧОЦИ И ПРИКЛУЧОЦИ

Нашето долгогодишно искуство во производството и рафинираните производи ви обезбедуваат подобра заштита

 • 25
  години
  +
  Производно искуство
  Во моментов се добиени 3 патенти за пронајдок
 • 50
  +
  Глобален бизнис
  Производите се извезени во над 50 земји
 • 5000
  Областа на фабриката
  Фабриката зафаќа површина од приближно 5000 квадратни метри
 • 1999 година
  Основана
  Фабриката е основана во 1999 година

ЗНАЕ НЕШТО ЗА НАЈНОВОнашите вести

стапи во контакт

Ние сме среќни што имаме можност да ви ги обезбедиме нашите производи/услуги и се надеваме дека ќе воспоставиме долгорочна соработка со вас

истрага